“her şeyden kıymetlidir be.”

Giriş Yap
SIKÇA SORULAN SORULAR
 1. *sourberry nedir?*
  sourberry, ekşi sözlük yazarları tarafından oluşturulmuş, tüm internet kullanıcılarına açık bir internet radyosudur.
   
 2. *nasıl dinlenir?*
  on air sayfasında, sayfanın tam ortasında gördüğünüz play/çal düğmesine tıklayarak sourberry'i dinleyebilirsiniz. yazılım aracılığı ile dinlemek isterseniz, tercihinize göre winamp, windows media player (ilgili eklentiyi kurmanız gerekiyor), itunes, vlc gibi bir müzik yazılımına ihtiyacınız var. bu durumda on air sayfasındaki pembe dinleme linklerini kullanabilirsiniz. (yazılımınız aac+* desteklemiyorsa itunes linkini kullanmalısınız)
   
 3. *dinleyiciler'de adı yazanlar kim?*
  dinleyiciler kısmında adı görünenler, sourberry kullanıcılarıdır. ekşi sözlük yazarı olmasanız da, twitter, friendfeed ya da facebook hesabınızla sourberry’de kullanıcı hesabı açabilirsiniz. ekşi sözlük yazarı olmayan üyelerimizin güçleri şimdilik sınırlı; panoya giremiyor ve program sayfalarına yorum yazamıyorlar. bu kısıtlamayı ileride yeniden gözden geçireceğiz.
   
 4. *utangaçlar kim?*
  sourberry'e üye olan ancak profil sayfalarındaki ayarlardan görünmez olmayı seçmiş olan kullanıcılar utangaçları oluşturuyor. oysa türk genci tanışmak ister, haklısınız.
   
 5. *peki kim bu dj'ler?*
  sourberry'de yayın yapan dj'ler, ekşi sözlük yazarlarıdır. sourberry'i isteyen herkes dinleyebilir ancak yayın yapmak için ekşi sözlük yazarı olmak şarttır.
   
 6. *nasıl dj olurum?*
  sourberry'de dj olmanız için öncelikle ekşi sözlük yazarı olmanız gerekiyor. ekşi sözlükteki sub-etha butonu üzerinden sourberry'e giriş yaptıktan sonra sitenin altındaki iletişim linkini kullanarak bizimle irtibata geçmelisiniz. buradan "ben de" diye bir mesaj atmanız ve ardından sayfanın en altında linki bulunan formu doldurmanız dj başvurusu yapmanız için yeterli oluyor. doldurduğunuz formda sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar, başvurunuz için çok önemli bir rol oynayacak. the godfather'da al pacino'nun rolü neyse, başvurunuzda da bu formun rolü odur.

  ilk başvurusu kabul edilen djlere daha detaylı bir bilgi için ikinci form yollanıyor ve bu formdan sonra, aramıza katılan djler padawan dj olarak adlandırılıyor. eğitim sürecindeki dj anlamına gelen padawan djler program sahibi olamıyor, fakat nöbet yayını yapabiliyorlar. belirli bir süre nöbet yayını yapan padawan djler, performanslarının başarılı olması halinde sourberry'nin djleri arasına adını yazdırıyor ve dilediği takdirde program sahibi de olabiliyor.
   
 7. *şu anda dinlediğim dj harika çalıyor! bir sonraki yayınını kaçırmamak için ne yapacağım?*
  sourberry'de hoşunuza giden programlar ya da dj'ler yayına başladığında çeşitli yollardan uyarı mesajları alabilirsiniz. on air sayfasındaki "takip et" düğmesine bastığınızda önünüze gelen seçeneklerden dilediklerinizi işaretleyerek favori programlarınızı takibe alabilirsiniz. yayın yapan dj'inin yaptığı tüm programları ya da program dışı yayınlarını kaçırmamak içinse ilgili dj'in profil sayfasına giderek takip et seçeneğine tıklamanız yeterli.
   
 8. *az önce çalan şarkıyı dinlerken gözlerine far tutulmuş tavşan gibi oldum! bu hissiyatımı tüm dünyaya duyurmak istiyorum. ne yapsam?*
  on air sayfasında, o an çalınan ya da çalınmış olan şarkılara tıkladığınızda açılan menü ile şarkıları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilir, ekşi sözlük ve last.fm sayfalarına erişebilirsiniz.
  yine aynı menüyü kullanarak şarkıları favorilerinize ya da hatırlanacaklar listenize ekleyebilirsiniz. beğendiğiniz program ve dj'leri de aynı şekilde sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz. evet yapabilirsiniz bunu.
   
 9. *shoutberry nedir?*
  shoutberry, dinleyicilerin yayında olan dj ile iletişime geçerek "süper şarkı, hastasıyız!" gibi motive edici yorumlar yapabilmeleri ve "manita radyoyu dinliyo abi çok acele lady in red çalar mısın?" gibi anlamlı(!) isteklerde bulunabilmeleri için var olan bir iletişim kutucuğudur. aynı zamanda dj'lerin kendi aralarında iletişim kurabilmeleri için de vazgeçilmez bir aparattır.
   
 10. *shoutberry'e yazdıklarımı herkes görebiliyor mu?*
  sourberry'e üye olmayan ziyaretçilerin ve üye olsa dahi maddi destekte bulunmayan sözlük dışı kullanıcıların yazdıklarını yalnızca sourberry dj'leri görebiliyor. ekşi sözlük yazarlarının ve dj'lerin yazdıklarını ise herkes görebiliyor.
   
 11. *maddi destek de ne ola?*
  sourberry'nin mevcut masraflarının karşılanması ve çok daha muhteşem bir radyo olabilmesi için maddi destek kabul ediyoruz. destekte bulunan üyelerimize bazı ayrıcalıklar sunuyoruz. örneğin sourbery'de dinledikleri şarkıları isterlerse last.fm'e skroplayabiliyorlar ve profil sayfalarını son ziyaret eden kişileri görebiliyorlar. maddi destekle ilgili detayları [url=/maddi-destek]buradan[/url] görebilirsiniz. unutmadan, isterseniz bir başkasına da destekçilik hediye edebilirsiniz!
   
 12. *günler neden sabah 7'de başlıyor?*
  saat 00:00'da, sourberry'nin en çok dinleyicisi olan zamanlardan birinde yaşanan gün değişiklikleri, gece yarısını aşan programları takip etmeyi güçleştiriyor. işte bu yüzen sourberry'de günler sabah 7'de başlıyor, sabaha karşı 06:59'da bitiyor. sourberry dinleyicileri de sabah 7'de kalkıyor, sabah yogalarını yapıp, bir yumurtayı sütle çırpıp, sourberry'i açıyor.
   
 13. *takip aparatı çalışmıyor mu?*
  takip ettiğiniz program başladığında ya da dj yayına girdiğinde mesaj alabilmeniz için, sourberry'i halihazırda dinlemiyor olmanız (dinleyiciler listesinde kullanıcı adınızın çıkmıyor olması) ve son 1 hafta içerisinde sourberry'e giriş yapmış olmanız gerekir.

  twitter takiplerinde, twitter kullanıcınızı [url=/profil]profilim[/url] sayfasından tanımlamanız ve bu kullanıcının [url=http://twitter.com/haberverry]@haberverry[/url]'i "follow ediyor" olması gerekir.

  e-posta ile takip ise henüz çalışmıyor.
   
sourberry’nin daha da harika olması için destek olun, ayrıcalıklı uygulamalardan yararlanın!
Anteni Düzelt
BUGÜN
SABAH
 
07:00 
08:00 
09:00 
10:00 
11:00 
12:00 
ÖGLE
 
13:00 
14:00 
15:00 
16:00 
17:00 
18:00 
AKŞAM
 
19:00 
20:00peace-topia
21:0019.47/madness
22:00 
23:00major&minor
00:00 
GECE
 
01:00 
02:00 
03:00 
04:00 
05:00 
06:00